Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι η λειτουργία του Ολοήμερου Προγράμματος θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 18/09/2023.

Θα λειτουργήσουν 2 τμήματα, (Α και Γ τάξεις) και (Β, Δ, Ε, ΣΤ τάξεις).

Κάθε μαθητής/τρια θα πρέπει να  προμηθευτεί ένα μεταλλικό σκεύος με καπάκι που να μπορεί να χρησιμοποιηθεί στον θερμοθάλαμο, στο οποίο θα αναγράφεται το ονοματεπώνυμό του, με ανεξίτηλο μαρκαδόρο.

Όλοι οι μαθητές/τριες του Ολοήμερου θα πρέπει να έχουν στην τσάντα τους μια μικρή πετσετούλα που θα στρώνουν στο θρανίο την ώρα του γεύματος. Την πετσετούλα αυτή παρακαλούμε να την ελέγχετε τακτικά ώστε να είναι πάντοτε σε καλή κατάσταση μέσα στο τσαντάκι του φαγητού για το Ολοήμερο. Στόχος είναι τα παιδιά να αποκτήσουν υγιεινές συνήθειες και να διατηρούν τον χώρο σίτισης καθαρό.

Μην παραλείπετε να βάζετε στο τσαντάκι τους μαχαιροπίρουνα, όπως και να κλείνετε καλά το καπάκι του σκεύους.

Η αποχώρηση των μαθητών θα γίνεται στις 15:00.

Έναρξη λειτουργίας Ολοήμερου Προγράμματος