Την Τετάρτη 17/4/2024, στο προαύλιο του σχολείου μας, βραβεύτηκαν οι μαθητές όλων των τάξεων, που συμμετείχαν στην καινοτόμο δράση επίλυσης προβλημάτων λογικής, για 13 περίπου εβδομάδες, ένα πρόβλημα ανά εβδομάδα. Τα παιδιά είχαν τη δυνατότητα να απαντήσουν σε όλους τους γρίφους ή σε ορισμένους από αυτούς. Συμμετείχαν συνολικά 52 μαθητές (ακόμα κι από την Α’ τάξη), και όλοι πήραν από έναν έπαινο συμμετοχής! Η μαθήτρια όμως που κατάφερε να διακριθεί λύνοντας τους περισσότερους γρίφους και μάλιστα σωστά, ήταν η Μαριτίνα Γαβαλά της Στ’ τάξης, στην οποία εκτός από τον έπαινο συμμετοχής, δόθηκε κι ένα δώρο, με πρωτότυπα κι έξυπνα παιχνίδια λογικής-στρατηγικής, που θα της κρατούν με ευχάριστο και διασκεδαστικό τρόπο, συντροφιά στην προσπάθειά της να τα επιλύσει. Ο καθηγητής Πληροφορικής, κ. Μανώλης Αργυρός, που ήταν κι ο πρωτεργάτης αυτής της δράσης, διαβεβαίωσε τα παιδιά πως την επόμενη σχολική χρονιά, θα υπάρχουν δυο τέτοιοι διαγωνισμοί, διαβαθμισμένης δυσκολίας, ένας για τις μικρές τάξεις (Α’, Β’ και Γ’) κι ένας για τις μεγαλύτερες τάξεις (Δ’, Ε’ και Στ’). Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλα τα παιδιά!!!!

Βράβευση μαθητών σε προβλήματα λογικής